Dolní Bečva - oficiální stránky obce


Orientační nabídka


Klub seniorů

Pustevny 15.1.2019

První naše letošní túra (spíše procházka) směřovala na Pustevny. Kolem Radegastu jsme přešli k frenštátské sjezdovce, odkud byl hezký pohled na Frenštát s okolím a na Pustevny s její novou dominantou- stezkou v oblacích. I když se počasí změnilo, začalo sněžit a ostře foukat, její návštěvu jsme si nenechali ujít. Byli jsme mezi prvními platícími návštěvníky (pro seniory 150 Kč). I když jsme pro fujavici nic neviděli, stezka se nám moc líbila a určitě se na ni vyjdeme podívat někdy za hezkého…

Vydáno: 18.01.2019

Na Suchou 6.11.2018

Listopadové počasí nám stále umožňuje dělat túry za krásné podzimní přírody. Od Zavadilky jsme prošli kolem říčky Hážovka a pak po modré značce vystoupali  na Ježovec a dále na Zubčenu. Tam jsme si  krátce odpočinuli, vyšli na Suchou a sestoupili pak dolů do Kněhyň. Kolem spousty chat jsme došli k Zavadilce a túru jsme si ještě prodloužili k zastávce u hasičského domu.

Vydáno: 07.11.2018

Po Horní Bečvě 30.10.2018

Túru jsme začali na Bečvici. Hned nad bývalou hospodou na pasece se páslo alespoň dvousetčlenné stádo ovcí. Takže na Valašsku ještě ovce jsou a snad i dále budou. Vyšli jsme na Podlízanou a pak sešli dolů k přehradě. Před krátkou dešťovou sprškou jsme se schovali v hotelu Mesit. Pak kolem přehrady  a hotelu Valaška po cyklostezce prošli Horní Bečvou. Túru jsme zakončili na Zavadilce.

Vydáno: 31.10.2018

Na Hážovické Díly 23.10.2018

Po nové modré značce jsme od OÚ vyšli do Vigantic, přešli po jejích loukách a strmým stoupáním se dostali pod Díly. Túra pak pokračovala ke známé hospodě Na Dílech. Tam jsme se občerstvili a po červené značce sešli dolů do Valašské Bystřice. Túra měřila 13 km.

Vydáno: 24.10.2018

Na Búřov 16.10.2018

Ideální čas na túry jsme využili ke krátké procházce po okolní krásné podzimní krajině. Prošli jsme Bacovem, vyšli nahoru k hřebenu Búřova a po cestě obdivovali výhledy do okolí. Na Búřově jsme posvačili a pokračovali cestou dolů až k Relaxu Kyčera, kde jsme chvíli poseděli. Dnešní túru, která měřila jen 9 km, jsme zakončili u OÚ.

Vydáno: 17.10.2018

Na Hukvaldy 11.10.2018

Túru na Hukvaldy jsme zahájili v Lubině. Po modré jsme přes Větřkovice přešli do Hukvald. Hrad jsme vynechali, tam jsme byli již několikrát. Vyfotili jsme se u Lišky Bystroušky a prošli celou oboru. Po žluté značce jsme zamířili do Mniší, 13ti km túru jsme zakončili ve Vlčovicích.

Vydáno: 15.10.2018

Ze Soláně do Karlovic 18.9.2018

Krásný, téměř letní den jsme využili k túře do blízkého okolí. Autobusem jsem vyjeli na Čarták a pak po žluté šli na Bzový. Kolem lesní cesty jsme se dívali i po nějakých houbách a taky jsme je našli. V Karlovicích jsme si nejprve prohlédli restaurovaný hotel Tatra a jeho krásně upravené okolí. Túru jsme ukončili v hospodě U muzea. S cestou z DB do Vigantic a zpět měřila túra 12 km.

Vydáno: 19.09.2018

Z Hostýna na Rusavu a Hlinsko 11.9.2018

Na Hostýn jsme vyjeli autobusem, prohlédli si katedrálu a pak přes Bukovinu zamířili dolů na Rusavu. Po krátké přestávce jsme vystoupali na Stiborovy boudy. Modrá značka nás pak vedla kolem zříceniny hradu Křídlo. Cestou se nám otevíraly pěkné výhledy na Hostýn a na vesnice Brusné, Chomýž a Hlinsko. Dnešní 14 km túru jsme zakončili v Hlinsku p.Hostýnem. Poprvé jsme ocenili snížené jízdné na vlak i autobus.

Vydáno: 12.09.2018

Na Posklu 4.9.2018

Po nově značené žluté značce jsme přes Súš šli na Posklu a dále na Hutisko. Z Poskle je kouzelný pohled na masiv Radhoště, i když se dnes částečně halil do mraků. Sestoupili jsme pak k Nové, na občerstvení poseděli ve SportArtCentru, kam každý čtvrtek chodíme na bazén. Dnešní pohodovou 12 ti km túru jsme ukončili u OÚ.

Vydáno: 05.09.2018

Na Bystřičku 28.8.2018

Za ideálního počasí jsme šli pěšky přes Vršky do Rožnova, pak autobusem na Hlaváčky. Cestou po modré k Velké Lhotě jsme se mohli  těšit z pohledů na Zubří, Střítež, Zašovou a kopce za nimi. Ve Velké Lhotě jsme si mohli prohlédnout interiér evangelického kostelíku, kde byl farářem autor Broučkú J. Karafiát a poslechnout si i fundovaný výklad historie kostelíku. Túru jsme zakončili na Bystřičce, kde jsme poseděli v kiosku půjčovny loděk.

Vydáno: 29.08.2018

Celkem nalezeno 101 záznamů. Zobrazeny záznamy 51 až 60.

Strana:

Hlavní nabídka


Ikona Facebook

 

SDRUŽENÍ MIKROREGIONU ROŽNOVSKO
http://www.roznovsko.cz

 

 

stazeny_souborPORUCHY DODÁVKY ELEKTŘINY - OVĚŘENÍ KONKRÉTNÍ ADRESY:

                  www.bezstavy.cz

 

 

Plánované odstávky elekřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky Odkaz se otevře v novém okně.