Dolní Bečva - oficiální stránky obce


Orientační nabídka


Klub seniorů

Na Hukvaldy 11.10.2018

Túru na Hukvaldy jsme zahájili v Lubině. Po modré jsme přes Větřkovice přešli do Hukvald. Hrad jsme vynechali, tam jsme byli již několikrát. Vyfotili jsme se u Lišky Bystroušky a prošli celou oboru. Po žluté značce jsme zamířili do Mniší, 13ti km túru jsme zakončili ve Vlčovicích.

Vydáno: 15.10.2018

Ze Soláně do Karlovic 18.9.2018

Krásný, téměř letní den jsme využili k túře do blízkého okolí. Autobusem jsem vyjeli na Čarták a pak po žluté šli na Bzový. Kolem lesní cesty jsme se dívali i po nějakých houbách a taky jsme je našli. V Karlovicích jsme si nejprve prohlédli restaurovaný hotel Tatra a jeho krásně upravené okolí. Túru jsme ukončili v hospodě U muzea. S cestou z DB do Vigantic a zpět měřila túra 12 km.

Vydáno: 19.09.2018

Z Hostýna na Rusavu a Hlinsko 11.9.2018

Na Hostýn jsme vyjeli autobusem, prohlédli si katedrálu a pak přes Bukovinu zamířili dolů na Rusavu. Po krátké přestávce jsme vystoupali na Stiborovy boudy. Modrá značka nás pak vedla kolem zříceniny hradu Křídlo. Cestou se nám otevíraly pěkné výhledy na Hostýn a na vesnice Brusné, Chomýž a Hlinsko. Dnešní 14 km túru jsme zakončili v Hlinsku p.Hostýnem. Poprvé jsme ocenili snížené jízdné na vlak i autobus.

Vydáno: 12.09.2018

Na Posklu 4.9.2018

Po nově značené žluté značce jsme přes Súš šli na Posklu a dále na Hutisko. Z Poskle je kouzelný pohled na masiv Radhoště, i když se dnes částečně halil do mraků. Sestoupili jsme pak k Nové, na občerstvení poseděli ve SportArtCentru, kam každý čtvrtek chodíme na bazén. Dnešní pohodovou 12 ti km túru jsme ukončili u OÚ.

Vydáno: 05.09.2018

Na Bystřičku 28.8.2018

Za ideálního počasí jsme šli pěšky přes Vršky do Rožnova, pak autobusem na Hlaváčky. Cestou po modré k Velké Lhotě jsme se mohli  těšit z pohledů na Zubří, Střítež, Zašovou a kopce za nimi. Ve Velké Lhotě jsme si mohli prohlédnout interiér evangelického kostelíku, kde byl farářem autor Broučkú J. Karafiát a poslechnout si i fundovaný výklad historie kostelíku. Túru jsme zakončili na Bystřičce, kde jsme poseděli v kiosku půjčovny loděk.

Vydáno: 29.08.2018

Na Kladnatou 21.8.2018

I přes stálé teplo pokračujeme ve výšlapech. Dnes jsme autobusem vyjeli na Hlavatou a odtud po červené šli na Kladnatou. Jsou tam některé úseky se strmým stoupáním. Z Kladnaté jsme pokračovali na Martiňák, ale u Zadní Mečové jsme sešli ze značky a museli to pak vzít dolů k Mečové. Od lyžařského vleku jsme pak zamířili k Valašce, kde jsme 10 ti km túru ukončili.  

Vydáno: 22.08.2018

Okolo Bílé 14.8.2018

Osobními auty do Bílé, odtud autobusem na Samčanky. Tam začala túra po modré značce na Javořinku. Cestička, kterou kdysi šlapali školáčci je dosud doplněna obrázky, které je měly nesnadnou cestou potěšit. Z Javořinky jsme sešli do Bílé a po krátké přestávce vyjeli lanovkou na Zbojnickou. Pokochali jsme se nádherným výhledem a po modré jsme se vrátili do Bílé. Túra měřila 10 km.

Vydáno: 15.08.2018

Na Vysokou 17.7.2018

Z Hlavaté jsme vystoupali na Třeštík, tam posvačili a vyšli na Vysokou. Před jejím vrcholem je odbočka ku prameni rožnovské Bečvy. Na Vysoké nás zastihl déšť, který cestou k Polaně ustal. Avšak sotva jsme svlékli pláštěnky, začalo znovu hustě pršet, takže promáčení jsme z Polany došli k přehradě na Horní Bečvě a ani se nikde nezastavovali v restauraci. Túra měřila 12 km.

Vydáno: 18.07.2018

Do Čertových skal 10.7.2018

Z Lužné do Vrablových pasek je to 2,5 km pěkně do kopečka. Panoramatické výhledy z Pasek jsou pěkným poděkováním za námahu. Přes křižovatku U oběšeného jsme přešli na Láz a pak po modré sestoupili k Čertovým skalám. Pokochali jsme se výhledy z nich i zezpodu na ně. Túru jsme zakončili v Lidečku

Vydáno: 11.07.2018

Na Ujmiska 3.7.2018

Na Pustevny jsme vyjeli autobusem, pak si vyšli na Tanečnici a vrátili se zpátky na Pustevny. Po krátké přestávce jsme se vydali po lesnické NS, přešli na svážnici k chatě Mír a u průseku s kabelem na Radhošť sestoupili na Ujmiska. Původní stará chalupa, kterou si pamatujeme jako místo, kde jako skauti po válce jsme měli tábor, je dnes pěkně upravená, příjezd je krkolomný, ale auto majitele 4x4 to zvládne.  Strmým sestupem jsme došli do Dolního Rozpitého, túru pak zakončili v kavárně na…

Vydáno: 04.07.2018

Celkem nalezeno 96 záznamů. Zobrazeny záznamy 51 až 60.

Strana:

Hlavní nabídka


Ikona Facebook

 

SDRUŽENÍ MIKROREGIONU ROŽNOVSKO
http://www.roznovsko.cz